Türk Devletleri Teşkilatına Üye Ülkelerin Milli Güvenlik Kurulu/Konseyi Sekreterleri Toplantısı (29 Haziran - 01 Temmuz 2022)

Türk Devletleri Teşkilatına Üye Ülkelerin Millî Güvenlik Kurulu / Konseyi Sekreterleri, Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun davetine icabetle 29 Haziran-1 Temmuz 2022 tarihlerinde ülkemize resmî bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Toplantıda küresel ve bölgesel güvenlik konuları ile güvenlik alanında iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin hususlar ele alınmıştır. Toplantıya Azerbaycan Cumhuriyeti Güvenlik Kurulu Sekreteri Orgeneral Ramil Usubov, Kazakistan Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi Sekreteri Gizat Daurenbekuly Nurdauletov, Kırgızistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Korgeneral Marat İmankulov, Özbekistan Cumhuriyeti Güvenlik Konseyi Sekreteri Birinci Yardımcısı Eldor Aripov, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ve Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Mátis iştirak etmiştir.

Heyet, ziyaret çerçevesinde TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., İçişleri Bakanlığı ve Millî İstihbarat Teşkilatı’nda temaslarda bulunmuş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilmiştir.