Moğolistan Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri'nin Ziyareti (09-13 Kasım 2013)

Moğolistan Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Tsagaandari ENKHTUVSHIN, 9-13 Kasım 2013 tarihlerinde Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Vali Muammer TÜRKER’in davetlisi olarak ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

İki kurum arasında 2002 yılından beri gerçekleştirilen resmi temasların son ayağını teşkil eden ziyaret kapsamında, Moğolistan Milli Güvenlik Kurulu Sekreterliği heyeti, beraberinde Moğolistan’ın Ankara Büyükelçisi Badamdorj BATKHISHIG olduğu halde, 12 Kasım 2013 tarihinde, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’ni ziyaret etmiştir. Kurumumuzu tanıtıcı bir brifingin verildiği görüşmede, ikili ve çok taraflı konular istişare edilmiş ve iki kurum arasında 2011 yılında imzalanan Mutabakat Muhtırası doğrultusunda çok yönlü işbirliğinin geliştirilmesi ile her düzeyde temasların yakınlaştırılması iradesi bir kez daha ortaya konulmuştur.

Ziyaret programı çerçevesinde Konuk Heyet; İçişleri Bakanı Sayın Muammer GÜLER ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Naci KORU tarafından kabul edilmiştir. Konuk heyet ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’na bağlı Terörle Mücadele Akademisi’ni ziyaret etmiş ve brifing almıştır.