Genel Sekreter'in Hatay-Kilis Temasları (06-07 Mayıs 2014)

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Vali Muammer TÜRKER, beraberindeki heyet ile birlikte; 06 - 07 Mayıs 2014 tarihleri arasında, Hatay ve Kilis illerimizde çeşitli temaslarda bulunmuştur.

06 Mayıs 2014 tarihinde Hatay Valisi M. Celalettin LEKESİZ’i ve ardından 07 Mayıs 2014 tarihinde Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ’ı Makamlarında ziyaret eden MGK Genel Sekreteri TÜRKER; ilgililerin de katılımıyla düzenlenen  toplantılarda, Suriye’deki olaylardan muhtaç ve mağdur duruma düşerek ülkemize sığınanlara verilen hizmetler ve insani yardımlar hakkında görüşmeler yapmıştır.

Bu illerimizdeki temaslarında; bölgede yaşayan vatandaşlarımızın Suriye halkına yardım amacıyla oluşturdukları Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD)’ni ve müteakiben bazı Sınır Karakollarını da ziyaret eden MGK Genel Sekreteri TÜRKER; Kilis’te kurulu ve özellikle çağdaş donanımıyla öne çıkan ELBEYLİ Konteyner Kenti’nde sunulan hizmet kalitesinin, tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini yerinde gözlemleyerek gezi programını tamamlamıştır.