Eski Genel Sekreterlerimiz

                                   
Tevfik ERDÖNMEZ
Tümgeneral
09.04.1938 - 28.08.1939
            Galip TÜRKER
Korgeneral
28.08.1939 - 13.06.1940
            Rasim AKTAĞUN
Korgeneral
13.06.1940 - 21.04.1941
            Hüseyin Avni ÜLER
Tümgeneral
01.04.1942 - 09.08.1942
                                           
                                   
Mümtaz AKTAY
Korgeneral
18.03.1943 - 01.05.1945
            M. Rıfat MATARACI
Korgeneral
03.05.1945 - 14.07.1945
            Muzaffer ERGÜDER
Korgeneral
28.02.1946 - 10.04.1946
            Fuat ERDEM
Korgeneral
10.04.1946 - 14.07.1948 
                                           
                                   
Kurtcebe NOYAN
Korgeneral
27.09.1948 - 01.07.1949
25.05.1950 - 06.06.1950
            Yümnü ÜRESİN
Korgeneral
11.07.1949 - 28.04.1950
            Mahmut BERKÖZ
Orgeneral
13.06.1950 - 06.09.1951
            İzzet AKSALUR
Orgeneral
04.10.1951 - 05.11.1952
                                           
                                   
Nazmi ATAÇ
Korgeneral
05.11.1952 - 29.09.1955
            Enver AKA
Tümgeneral
24.01.1956 - 29.08.1956
            Selahattin SELIŞIK
Orgeneral
04.09.1956 - 31.07.1959
            Vedat GARAN
Orgeneral
10.09.1959 - 04.08.1960
                                           
                                   
Celal ERİKAN
Tümgeneral
16.09.1960 - 28.11.1960
            Mahmut DEMİRCİOĞLU
Kur. Albay
29.11.1960 - 12.02.1961
            Tarık DEMİROĞLU
Kur. Albay
13.02.1961 - 24.09.1961
            Nüzhet AKINCILAR
Tümgeneral
25.09.1961 - 18.10.1961
                                           
                                   
M. Şevket OZAN
Tuğgeneral
23.11.1961 - 14.08.1962
            Refet ÜLGENALP
Korgeneral
14.08.1962 - 11.07.1966
            Kemalettin GÖKAKIN
Orgeneral
18.07.1966 - 30.08.1969
            Haydar OLCAYNOYAN
Oramiral
30.08.1969 - 30.08.1970
                                           
                                   
Emin ALPKAYA
Hv. Orgeneral
28.08.1970 - 28.08.1972
            Nahit ÖZGÜR
Hv. Orgeneral
28.08.1972 - 30.08.1975
            N. Kemal ERSUN
Orgeneral
24.08.1975 - 01.01.1976
            Nurettin ERSİN
Orgeneral
05.01.1976 - 30.08.1977
                                           
                                   
Tahsin ŞAHİNKAYA
Hv. Orgeneral
05.09.1977 - 24.08.1978
            Arif AKDOĞANLAR
Oramiral
25.08.1978 - 08.08.1980
            Halil SÖZER
Hv. Orgeneral
18.08.1980 - 08.10.1980
            Talat ÇETİNELİ
Korgeneral
08.10.1980 - 30.08.1981
                                           
                                   
Halit Nusret TOROSLU
Hv. Orgeneral
24.08.1981 - 30.08.1985
            Orhan KARABULUT
Oramiral
19.08.1985 - 20.08.1986
            Hüsnü ÇELENKLER
Orgeneral
21.08.1986 - 30.08.1987
            İrfan TINAZ
Oramiral
26.08.1987 - 22.08.1988
                                           
                                   
Sabri YİRMİBEŞOĞLU
Orgeneral
22.08.1988 - 30.08.1990
            Nezihi ÇAKAR
Orgeneral
21.08.1990 - 30.08.1992
            Ahmet ÇÖREKÇİ
Hv. Orgeneral
21.08.1992 - 09.08.1993
            Doğan BAYAZIT
Orgeneral
22.08.1993 - 17.08.1995
                                           
                                   
İlhan KILIÇ
Hv. Orgeneral
17.08.1995 - 27.08.1997
            Ergin CELASİN
Hv. Orgeneral
27.08.1997 - 24.08.1999
            Cumhur ASPARUK
Hv. Orgeneral
27.08.1999 - 26.08.2001
            Tuncer KILINÇ
Orgeneral
26.08.2001 - 26.08.2003
                                           
                                   
Şükrü SARIIŞIK
Orgeneral
26.08.2003 - 16.08.2004
            M. Yiğit ALPOGAN
Büyükelçi
01.10.2004 - 16.07.2007
            Tahsin BURCUOĞLU
Büyükelçi
01.11.2007 - 25.01.2010
            Serdar KILIÇ
Büyükelçi
01.04.2010 - 26.04.2012